Karvajalg Omniva seiklused

ehk kuidas Leslie Laasner Omnivalt pakki ootas...

Karvajalg Omniva seiklused. Nii palju on seda Omnivat nüüd tümitatud, et hakkab juba kahju. Vaikselt hakkab meenutama see juba tegelast mingisugusest lasteraamatust. Selline süüdimatu kutsikas. Omniva, sa igavene totu. Nagu mingi väike karvane kõõrdsilmne paharet, heegeldatud trussikutega. Käib ja nässerdab nende pakkidega, sabatups teeb aga vutt-vutt-vutt taga. Selline Sipsik. Ship-Sick, pakipahalane.

Ootan usast pakki, üks väga oluline tsikliosa. Pidi eelmise nädala lõpus siia jõudma. Eile ikka vaikus. Küsisin usast tondilt träking numbri ja vaatan, saadetis ongi nädala lõpust juba kohal. Klassikaline mudel, 4 päeva usast eestisse ja siis otse karvajala koopasse ja seal 4 päeva siis veel laagerdub. No las ta olla, ega tark ei torma, tuleb aega anda. Väike omni tahab pakiga mängida.

Eile päeval siis potsatab sõnum kirjakasti, vanalt tuttavalt. Et, hei, talle tuli teade, et talle usast pakk saabunud. Temateada ühtegi pakki talle tulemas pole, vaatas träkingut ja etskae, see saadetis hoopis mulle! Vaata aga pisikest karvakera Omnivat, kus ikka mängis riuka. Uus teenus, sõbrateavitus. Oi sa vigurivänt. Tegime väikese uuringu ja selgus, et meie mobiilinumbrid on peaaegu identsed, ainult üks number erineb, tal 6 a mul 8. A noh, ega see on nii väike asi.

Õhtul seadsin sammud postkontorisse. Juba uksel tervitas mind retrospektiivne vaatepilt. Väsinud olekuga daam vajutas augurauastatud postiteatisi kausta vahele. Neid oli selline telliskivipaksune pakk. Kuidagi hubane nõukaaegne tunne tekkis. Nurgas võiks seista ka pisike kaljatünn, oleks oleng veel õdusam. Sain oma osa kätte. Daamid uurisid kampjuutri sisu ja selgus, et oligi "sisse löödud" kaheksa asemel kuus. Eks see va väike karvane omni oli, kes eksitas.

Kirjutasin usasse düüdile ka, et hei, vaata kui tore on Eestis elada, kui kõiki tunned. Pisikene karvane omni saadab su paki kasvõi onu Derekile, aga ikka saad selle kätte. Omni tuleb põõsast välja, tagumik takjaid täis, kõhualune märg, aga selline rõõmus ja ikka nunnu kõõrdsilmne, sügad teda kõrvatagant, kus sa käisid, kus sa käisid. Lihtsalt nunnu. Usa klemm vastas et wow, LOL, crazy, insane ja pani hiigelpöidla pildi. Uhke tunne, kui sellise suure riigi kodanik on sinu peale kade.

Sõbrateavitus on tore leiutis. Pole selline tuim pakiteade. Siis sõber saab ka vaadata, mis raamatu sa ostsid või millised uued püksid tellisid või see imeliku kujuga agregaat sellest kahtlasest poest, kuhu päevavalgel ei julge minna. Sõbrateavitus töötab, sain oma vajaliku tsikliosa ilusasti kätte. Ega midagi. Järgmiste osadeni sa väike Ship-Sick.

omniva leslie laasner